E32-915T30S


 • [Интерфејс]: UART
 • [RF IC]: SX1276
 • [Фреквенција]: 915MHz
 • [Power]: 30dBm
 • [Distance]: 8.0km
 • [Должина]: 24*43mm
 • [Пакување]: SMD
 • [Антенски]: IPX / марки
 • [Функција]: LoRa spread spectrum Continuous transmiss
 • детали за производот

  Тагови производ

  E32-TTL-100_01E32(915T30S)-933

  бренд

  Ebyte

  RF IC

  SX1276

  модел

  E32-915T30S

  интерфејс

  UART

  моќ

  30dBm

  далечина

  8000m

  антена тип

  IPX / Печати дупка

  фреквенција

  915MHz (900 ~ 931MHz)

  E32-915T30S (former E44-TTL-1W) is a 1W wireless transceiver module with LoRa spread-spectrum technology, it operates at 900~931MHz (Default: 915MHz), It is based on original imported RFIC SX1276 of SEMTECH with transparent transmission is available and TTL level. The module adopts LoRa spread-spectrum technology, which means the transmitting distance is much longer than before. The advantages of this module is more concentrated power density and better anti-interference performance.

  英文版 E32 (868T30S) _02

  英文版 E32 (868T30S) _03英文版 E32 (868T30S) _04

  Општи параметри

  антена тип

  IPX / Печати дупка

  импеданса 50Ω

  Работна температура

  -40 ~ + 85 ℃

  индустриски одделение

  Работна влажност

  10% ~ 90%

  Релативна влажност, без кондензација

  температура на чување

  -40 ~ + 125 ℃

  индустриски одделение

  големина

  24 * 43mm

  без SMA

  Тежина

  8.3g

  без SMA

  конектор

  1 * 7 * 2.54mm

  Вклучи, поврзи

  операција опсег

  за 8000m

   Јасен и отворен простор, 30dBm, добивка на антената: 5dBi, висина: 2m

  Порака интерфејс

  UART

  8N1,8E1,8O1, осум видови на UART baud стапка, 1200-115200 bps (стандардно: 9600)

  режим на возење

  UART

  Може да се конфигурира да push-pull / висока повлече, отворен мозоци

  должина пренесување

  512 бајти пуфер

  58 бајти во пакет

  примање должина

  512 бајти пуфер

  58 бајти во пакет

  електрични параметри

  Фреквентен опсег

  900 ~ 931MHz

  Фреквентен опсег: 900 ~ 931MHz, Канал: 32

  напон на напојување

  2.8 ~ 5.5V DC

  5V е препорачливо

  Порака напон

  3.3V

  Препорачува напон: 3.3V, 5.2V до

  пренос на електрична енергија

  30dBm (1W)

  за 1W

  проток на податоци воздух

  2.4kbps

  6 опционални ниво (0.3,1.2,2.4,4.8,9.6,19.2kbps)

  Standby тековната

  6.0uA

  M1 = 1, М0 = 1 (режим 3)

  пренос на струја

  680mA во 20dBm

  Предложените напојување струја не е помалку од 1.5A

  Прием на струја

  15mA

  Режим на 0, Mode 1

  чувствителност

  -138dbm во 0.3kbps

  Чувствителност нема ништо да се со бауд стапка или одложување време

  英文版 E32 (868T30S) _05

   

  Пин бр

  игла точка

  насока игла

  апликација

  1

  М0

  Внесете

  Работа со М1 и да одлучи за режими на работа со четири.

  (Слаба pull-up)

  Пловечки не е дозволено, може да биде земјата.

  2

  М1

  Внесете

  Работа со М0 и да одлучи за режими на работа со четири.

  (Слаба pull-up)

  Пловечки не е дозволено, може да биде земјата.

  3

  RXD

  Внесете

  TTL UART влезови, се поврзува со надворешни (MCU, компјутер) TXD излез игла.

  Може да се конфигурира како отворен мозоци или се повлече-up влез.

  4

  TXD

  излез

  TTL UART излези, се поврзува со надворешниот RXD (MCU, компјутер) внесување на PIN.

  Може да се конфигурира како отворен мозоци или push-pull излез

  5

  AUX

  Внесете

  За да се покаже работниот статус модул и се буди надворешните микроконтролерот. Во текот на постапката од самопроверка иницијализација, иглата емитува ниско ниво. Може да се конфигурира како отворен мозоци излез или push-pull излез (лебдат е дозволено).

  6

  VCC

  Внесете

  референтен напон на модулот. Напојување 2.6V ~ 5.5V DC

  7

  GND

  Внесете

  земјата

  8

  RESET

  Внесете

  Ресетирање на игла кога програмата се вчитува (лебдат, корисниците не треба да се поврзе)

  9

  GND

  Внесете

  Земјата игла кога програмата се вчитува (лебдат, корисниците не треба да се поврзе)

  10

  ПЛУВНИ

  Внесете

  ПЛУВНИ игла кога програмата се вчитува (лебдат, корисниците не треба да го поврзете)

  11

  + 3.3V

  Внесете

  пински напојување кога програмата се вчитува (лебдат, корисниците не треба да се поврзе)

  12

  PB3

  Влез излез

  NC игла, треба да биде и остане пловечко, кои не се поврзани (за понатамошен развој)

  13

  PB1

  Влез излез

  NC игла, треба да биде и остане пловечко, кои не се поврзани (за понатамошен развој)

  14

  PB0

  Влез излез

  NC игла, треба да биде и остане пловечко, кои не се поврзани (за понатамошен развој)

  15

  GND

  земјата

  16

  GND

  земјата

  17

  GND

  земјата

  18

  ANT

  излез

  Антенски конектор (висок излез ниво, 50 карактеристична импеданса)


  串口 应用 - 无

  E32-TTL-100_07


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !