E43-433T13S


 • [Интерфејс]: UART
 • [RF IC]: -
 • [Фреквенција]: 433MHz
 • [Power]: 13dBm
 • [Distance]: 0.65km
 • [Должина]: 18.5*13mm
 • [Пакување]: SMD
 • [Антенски]: IPX / марки
 • [Функција]: Small size,cost effective
 • детали за производот

  Тагови производ

  E32-TTL-100_01E43-433T13S_01

  бренд

  Ebyte

  RF IC

  CC1101

  модел

  E43-433T13S

  интерфејс

  UART

  моќ

  13dBm

  далечина

  650

  антена тип

  IPX / Печати

  фреквенција

  433 (425 ~ 440.75MHz)

  E43-433T13S е безжичен RF модул со супер висока цена перформанси дизајниран од страна на Ченгду Ebyte. Таа има 4 режим на работа и 2 методи пренесување, која има свој карактеристики, погоден за различни апликации. Со строги тестирање пред фабриката, E43-433T13S совршено поддржува индустриска примена, обезбедување на сигурност и постојаност на серија производство.

  E43-433T13S_03E43-433T13S_04E43-433T13S_02

  Општи параметри

  антена тип

  IPX / Печати

  импеданса 50Ω

  Работна температура

  -40 ~ + 85 ℃

  -

  Работна влажност

  10% ~ 90%

  Релативна влажност, без кондензација

  температура на чување

  -40 ~ + 125 ℃

  -

  големина

  18,5 * 13mm

  -

  Тежина

  0.93g

  Просечната тежина

  конектор

  SMD

  SMD

  операција опсег

  650

  моќ, добивка на антената: 5dBi, висина:> 2 милиони, стапката на воздухот податоци: 2.4kbps

  Порака интерфејс

  UART

  8N1, 8E1, 8O1, осум видови на UART baud стапка 1200-115200 bps

  поддршка RSSI

  -105 ~ - 20dBm

  Најдете повеќе детали за <CC2541 идна>

  должина пренесување

  80 бајти пуфер

  40 бајти по пакет

  примање должина

  80 бајти пуфер

  40 бајти по пакет

  електрични параметри

  Фреквентен опсег

  433MHz

  Default 433MHz, канал: 64

  напон на напојување

  1.8 ~ 3.6V DC

  3.3V се препорачува, напон повисок од 3.6V е забрането

  Порака напон

  3.3V

  Разликата со напон треба да биде помал од 0.3V да се намали потрошувачката на енергија

  пренос на електрична енергија

  13dBm

  За 20mW, четири изборни ниво (3,7,10,13dBm)

  проток на податоци воздух

  1.2kbps

  Може да се конфигурира 1.2, 2.4, 4.8, 9.6kbps

  Standby тековната

  2uA

  M1 = 1, М0 = 1 (режим 3)

  пренос на струја

  30mA @ 13dBm

  Снабдување со електрична енергија мора да биде повеќе од 100mA

  Прием на струја

  14.5mA

  режим 0

  чувствителност

  -109dBm @ 2.4kbps

  Чувствителност нема никаква врска со сериски бауд rateor времето

  E43-433T13S_05

  Пин бр

  игла точка

  насока игла

  Пин апликација

  1

  GND

  Внесете

  Земјата жица, се поврзете со референца моќ на земјата.

  2

  GND

  Внесете

  Земјата жица, се поврзете со референца моќ на земјата.

  3

  GND

  Внесете

  Земјата жица, се поврзете со референца моќ на земјата.

  4

  GND

  Внесете

  Земјата жица, се поврзете со референца моќ на земјата.

  5

  GPIO1

  -

  Лебдеше само. Какво било надворешно електрично поврзување е забрането.

  6

  RX

  Внесете

  TTL влез, се поврзете со надворешни TXD излез игла.

  7

  TX

  излез

  TTL излез, се поврзете со надворешни RXD излез игла.

  8

  AUX

  излез

  За да се покаже на работниот статус на модулот.

  9

  GND

  Внесете

  Земјата жица, се поврзете со референца моќ на земјата.

  10

  VCC

  Внесете

  Позитивни напојување 2.8V, 3.6V

  11

  RSTb

  Внесете

  Активни пат за дома на ниско ниво и може да се лебдеше кога бесплатно.

  12

  C2D

  -

  Лебдеше само. Какво било надворешно електрично поврзување е забрането.

  13

  GND

  Внесете

  Земјата жица, се поврзете со референца моќ на земјата.

  14

  М2

  -

  Лебдеше само. Какво било надворешно електрично поврзување е забрането.

  15

  М1

  Внесете (слаби pull-up)

  Работа со М1 и да одлучи за режими на работа со четири.
  Пловечки не е дозволено, може да биде земјата.

  16

  М0

  Внесете (слаби pull-up)

  Работа со М0 и да одлучи за режими на работа со четири.
  Пловечки не е дозволено, може да биде земјата.

  17

  GND

  Внесете

  Земјата жица, се поврзете со референца моќ на земјата.

  18

  ANT

  излез

  Антена интерфејс (сигнал излез висока фреквенција, 50ohm импеданца)

  公司 简介 2


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !