【】 2018CES Ebyte покажува празникот

На многу очекуваната 2018CES започна официјално во Лас Вегас, САД на 9 Јан (Пекинг време:. 10thJan). Ширење повеќе од 10 изложбен простор во Лас Вегас, на CES е отворена за надвор, со површина од над 200,000.00m². Ebyte, исто така, се приклучи thisexhibition и доби многу пофалби од едногласно странски пријатели и медиумите.

Како претставник на Кина Електроника, Ebyte покажаа нашите најнови производи во целиот свет и доби многу пофалби.

20181161717278610

20181161717284373

20181161717308566

Медиумското покривање

 

20181161728338883

Со excellentquality, широка примена на производи и нашата професионална презентација, Ebyte привлече многу посетители тука. Во исто време, локалната новинарите се заинтересирани и дојде да разговара. Нашиот персонал објасни некои индустриски leadingproducts, како што се примена на 433M full-duplex пренос на податоци на беспилотни летала, Zigbee ад-хок, 20 километри долга дистанца и со голема брзина за пренос на податоци модем, и силна анти-мешање фреквенција подрипнувајќи модули.

Многу брендови и Ebyte видите големата прилика заедно

 

Испратете ја вашата порака:

Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете House


Време на мислењето: Јан-17-2018
WhatsApp Online Chat !